Kup voucher

Depilacja laserowa w Kaliszu – kobiety polecają laserowe usuwanie owłosienia w salonie Bellezza

Laserowe usuwanie owłosienia – jak działa?

Laser diodowy emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Pochłanianie skutkuje kumulacją energii cieplnej, a w efekcie trwałym zniszczeniem macierzy mieszka. Proces opiera się więc na wykorzystaniu ciepła. I pomimo wielu krążących w Internecie mitów – to tyle.

W zależności od części ciała, dobierana jest właściwa głowica, dzięki czemu depilacja jest tak samo dokładna na twarzy, na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini.

Im większy kontrast między kolorem skóry, a kolorem włosów, tym skuteczniejszy może być zabieg. Dlatego też najlepsze efekty uzyskujemy u kobiet, które się nie opalają i mają ciemniejsze włoski. Bardzo jasne włosy (rude, siwe, blond), przez mniejszą zawartość melaniny, nie reagują na laser tak, jak opisaliśmy powyżej.

Możesz się teraz zastanawiać, czy wykonanie zabiegu przy Twoim odcieniu włosków przyniesie pożądany efekt – odwiedź nas i sprawdzimy. Będziesz miała pewność, czy ta metoda usuwania owłosienia jest dla Ciebie, czy jednak nie.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, jednak wymagającym pewnego przygotowania. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę rzeczy, o które powinnaś zadbać decydując się na ten sposób redukcji owłosienia.

Twoje idealne przygotowanie do depilacji laserowej:

  • co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem unikaj opalania się – zarówno na słońcu, jak i w solarium; opalona skóra stanowi przeciwwskazanie do depilacji laserowej
  • nie pij ziół światłouczulających takich jak dziurawiec, bratek, nagietek, rumianek, arnika górska, krwawnik, bergamotka, stokrotka
  • już kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnuj z depilacji polegającej na wyrywaniu włosów – depilator, wosk, pasta cukrowa
  • dzień przed zabiegiem skróć włoski maszynką do golenia – przed depilacją laserową trzeba się ogolić
  • w dniu zabiegu nie nakładaj nic na skórę – nie używaj żadnych kosmetyków do pielęgnacji skóry (balsam, krem, olejek, rozświetlacz), zrezygnuj z antyperspirantów, dezodorantów, perfum
  • upewnij się, że nie dotyczą Cię te przeciwwskazania – ciąża, choroby nowotworowe, zażywanie leków światłouczulających/hormonalnych i antybiotyków, schorzenia skóry.

Czy depilacja laserowa boli?

Odczuwanie dyskomfortu w trakcie zabiegu dotyczy ok. 30% kobiet. Część z nich uważa, że zabieg nie jest przyjemny, część mówi, że niemal nic nie czują i zdecydowanie jest bezbolesny, więc to kwestia bardzo indywidualna.

Po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, podrażnienie, obrzęk okołomieszkowy, jednak zdecydowanie nic nie boli usuwanie owłosienia.

Jak trwałe są efekty zabiegu depilacji laserowej?

To jak długo utrzyma się efekt zależy od kilku czynników – m.in. liczby sesji, jakości sprzętu, którym zabieg jest wykonywany, stanu hormonalnego, czy indywidualnych cech klientki. Niektóre kobiety cieszą się gładką skórą nawet 10 lat, u innych po 3 pojawiają się pojedyncze, cienkie włoski.

Bez wątpienia jest to więc metoda trwałego usuwania owłosienia, jednak ważne są zabiegi przypominające i wybór salonu, który dostosuje całą procedurę indywidualnie do klientki.

Szukasz depilacji laserowej w Kaliszu? Właśnie znalazłaś!

Sprawdź naszą ofertę TUTAJ.