Kup voucher

Mezoterapia Mikroigłowa | Dermapen Kalisz

Mezoterapia mikroigłowa – co to?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu naskórka, którego celem jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracji i odnowy skóry. Mikrouszkodzenia powodują pobudzenie produkcji kolagenu, a co za tym idzie zwiększenie elastyczności i gęstości skóry.

Co ważne – mezoterapia mikroigłowa i mezoterapia igłowa to dwa zupełnie różne zabiegi.

W mezoterapii igłowej lekarz lub kosmetolog wprowadza w głębsze warstwy skóry (nawet skórę właściwą) preparat zawierający substancje odżywcze i kwas hialuronowy, to właśnie dzięki nim skóra jest bardziej odżywiona, promienna i sprężysta.

Dermapen – jak działa?

Kluczowym elementem zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest urządzenie Dermapen, w rzeczwistości wygląda jak gruby długopis, jednak niech nikogo nie zmyli jego niepozorność. Głowica Dermapenu wyposażona jest w kilkanaście mikroigieł, które nakłuwając skórę, powodują powstawanie pożądanych mikrourazów.

Naszym klientom zabieg najczęściej wykonuje się w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Pomaga również w zmniejszaniu widoczności blizn – np. potrądzikowych, a także rozstępów, dlatego spektrum możliwości jest naprawdę szerokie.

W zależności od wybranego obszaru, zabieg zajmuje nie więcej niż 20-30 minut.

Dermapen – czy boli?

Pracujemy igłami, więc wszystko zależy od indywidualnego poziomu wrażliwości. Przez większość pacjentek zabieg jest oceniany jako niekomfortowy. Nie ma jednak mowy o bólu, bo przed zabiegiem na twarz nakładamy maść znieczulającą.

Kosmetolog bezpośrednio po zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóra jest mocno zaczerwieniona i podrażniona. W miejscach nakłuć może też delikatnie krwawić. Po ok. 3 dniach naskórek zaczyna się złuszczać, a zaczerwienienie stopniowo się zmniejsza. Kiedy zniknie całkowicie? W zależności od pacjentki po ok. 5-7 dniach.

Przez tych kilka dni skóra jest mocno napięta, podrażniona i wyjątkowo wrażliwa, dlatego odpowiednia pielęgnacja pozwala jednak zmniejszyć dyskomfort i pomóc skórze jak najszybciej się zregenerować.

Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Są spektakularne. Pisać moglibyśmy tutaj wiele, ale tak właśnie efekty tego zabiegu oceniają nasze pacjentki, a co dokładnie powoduje takie zachwyty?

Skóra po Dermapenie jest…

  • wyraźnie jędrniejsza,
  • bardziej promienna,
  • wygładzona – dot. zarówno samej struktury skóry, jak i blizn czy zmarszczek,
  • odżywiona,
  • po prostu ładniejsza, bo koloryt skóry jest wyrównany, a pory zauważalnie zwężone.

Co warto zaznaczyć – zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze utrzymuje się jeszcze przez długi czas po zabiegu. Stymulacja naturalnych procesów to sekret skuteczności Dermapenu, który pokochały tysiące kobiet na całym świecie.

Efekty zabiegu wykonywane przez kosmetologa widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak zwykle zachęcamy do wykonania serii 2-6 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni.

Szukasz profesjonalnego salonu kosmetycznego w Kaliszu? Właśnie znalazłaś!

Kliknij TUTAJ i umów się na zabieg mezoterapii mikroigłowej w Salonie Bellezza jeszcze dziś!